Karta Revolut: jak ušetřit (a nakupovat) ve výhodném kurzu nejen na dovolené

Nakupujete rádi na zahraničních e-shopech, anebo máte cestovatelského ducha a rádi objevujete cizí země? Ať tak či onak, jistě vás již někdy napadlo, že byste při svých cestách či nákupech chtěli ušetřit nějakou tu korunu a zbytečně tak neplatili bance nemalé částky za výběr z bankomatu v cizině či platbu u obchodníka, není tomu tak?

Pokud tedy chcete při svých cestách či nákupech ze zahraničních e-shopů ušetřit, pořiďte si mobilní banku Revolut, ke které získáte jak virtuální, tak i fyzickou kartu MasterCard. Platit a vybírat peníze za mezibankovní kury a ještě k tomu mít své vklady pojištěné, je doslova revoluční.

Jak si kartu Revolut pořídit?

Kartu Revolut lze stáhnout stejně tak jednoduše, jako jakoukoliv jinou aplikaci do mobilu.

  1. Stáhněte si mobilní aplikaci
  2. Zadejte své osobní údaje, číslo telefonu včetně předčíslí a také váš e-mail. Po této akci vám přijde do e-mailové schránky i do telefonu zpráva určená k validaci údajů.
  3. Ofoťte po vyzvání přední a zadní strany svého občanského průkazu.
  4. Nabijte si Revolut kartu minimálně 300 Kč, které jednoduše zaplatíte převodem na účet či kartou.
  5. Posledním krokem bude informace o tom, dokdy budete chtít svou platební kartu zaslat domů. Pokud na ni nespěcháte, minimálně do 14 dnů vám přijde zdarma poštou.

Kde kartu Revolut využijete?

Díky svému všestrannému využití karta Revolut mírně šlape na paty klasickým bankám, které se přirozeně této platformy placení obávají a také mají proč.

S kartou Revolut totiž můžete například vybírat peníze z bankomatů ve všech zemích světa a neplatit přitom žádné poplatky bance. Vybrat tak peníze z bankomatu v Maďarsku a zaplatit na poplatcích minimálně 500 Kč, totiž není ničím výjimečným. S kartou Revolut rovněž můžete zaplatit v Polsku například Złotymi i přesto, že máte na své kartě dobitá Eura. O převod měny se postará Revolut. Kromě jiného můžete s kartou platit i při svých nákupech na zahraničních e-shopech.

Na svou kartu Revolut si také můžete nechat zaslat například peníze plynoucí z vašich zahraničních vazeb či si na kartu peníze zašlete bankovním převodem anebo z jiného účtu majitele Revolut, pro kterého z tohoto převodu rovněž poplynou jisté výhody.

Na co si dát pozor při užívání karty Revolut

  • Zbystřete při převodech měn, probíhajících o víkendech. Karta Revolut si o víkendu přiráží 0,5%. Jedná se o pojistku proti znehodnocení jednotlivých kurzů.
  • Může vám být nepříjemný měsíční limit a v případě některých měn i vyšší přirážka.
  • Nemusí se zrovna dvakrát vyplatit platit kartou Revolut v českém obchodě, když máte nabité například dolary.

Jak vypadá aplikace a užívání Revolut v praxi?

Po přijmutí a aktivaci vaši karty Revolut, ovládáte vše přes mobilní aplikaci, která je velmi jednoduchá a přehledná.

Přehled o účtu

Vidíte váš aktuální stav účtů v  jednotlivých měnách. Vývoj v grafu a také seznam poslendích transakcí, po rozkliknutí zjistíte i kurz.

Úvodní obrazovka Revolut aplikace
Úvodní obrazovka Revolut aplikace

Zabezpečení aplikace a karty

Telefony i karty se mohou poměrně jednoduše ztratit. Jelikož se nejedná o “obyčejnou” banku, tak kam se vydat pro zablokování. Samotná aplikace je zabezpečená vámi zvoleným PIN kódem, případně otiskem prstu. Kartu pak ovládáte skrz aplikaci telefonu.

Zabezpečení aplikace
Zabezpečení aplikace

Detail ovládání karty Revolut:

Ovládání karty Revolut
Ovládání karty Revolut