Jak pěstovat mango

Pěstování mangovníků je zábavné a snadné. Používá se k výrobě jedlých plodů, které jsou sladké a aromatické. Zde jsou některé kroky k pěstování mangovníků:

1. Zvolte si vhodné místo. Mango potřebuje slunné a teplé prostředí, aby mohlo růst a produkovat plody. Upřednostňujte místo, které má volnou cirkulaci vzduchu, a snažte se vyhnout se příliš velkým teplotním výkyvům.

2. Vyberte si vhodnou odrůdu. Existuje mnoho druhů mangovníků, které se liší ve velikosti, chuti, barvě a době dozrávání. Některé z nich se hodí pro pěstování v zahradě, zatímco jiné jsou vhodnější pro pěstování ve skleníku.

3. Připravte si půdu. Mango roste nejlépe ve vzdušné a propustné půdě. Půda by měla být bohatá na živiny a mít neutrální nebo lehce kyselou reakci.

4. Sázejte semena nebo sazenice. Můžete pěstovat mangovník ze semen nebo sazenic. Pokud použijete semena, nechte je namočit jeden den před výsadbou.

5. Zalévejte. Mango potřebuje dostatek vody, aby se udrželo zdravé. Zalévejte každé 2-3 dny a vyměňte půdu jednou za měsíc, aby se zabránilo přemokření.

6. Fertilizujte. Mango potřebuje hnojivo k udržení kvalitního růstu. Aplikujte přípravky s vysokým obsahem dusíku každé dva měsíce a kompost každé 3 měsíce.

7. Ošetřujte proti škůdcům. Pokud se objeví škůdci, jako jsou mšice, moly nebo hmyz, ošetřete je pomocí přírodních postřiků nebo pesticidů.

8. Sklízejte plody. Mango dozrává za 4 až 6 měsíců od výsadby. Sklízejte, když jsou plody zralé a kůže se lehce oddělí od plodu.