Jak pěstovat aloe vera

Pěstování aloe vera je relativně snadné a náročné na péči. Nejdůležitější je vybrat si správnou aloe vera rostlinu, protože mnoho jiných rostlin může být snadno zaměňováno s aloe vera. Poté je nutné si připravit vhodnou půdu a nádobu pro pěstování. Aloe vera vyžaduje půdu s neutrálním pH a nádobu, která je dostatečně hluboká pro růst kořenů.

Když je rostlina zasazena, je nutné ji zalévat mírně. Aloe vera má ráda vlhkost, ale příliš velké množství vody může způsobit hnilobu kořenů. Ideální je zalévat rostlinu jednou týdně a vždy použít čerstvou, destilovanou nebo dešťovou vodu. V období vegetace je třeba aloe vera hnojit ředitelnými hnojivy pro sukulentní rostliny nebo kompostem.

V místnosti, kde bude aloe vera růst, by mělo být dostatečné množství světla. Aloe vera potřebuje alespoň 8 hodin denního světla, aby se zdravě rozvíjela, takže by měla být umístěna na okenním parapetu nebo na slunném místě.

Pokud je vše správně provedeno, měla by být aloe vera schopna růst a rozmnožovat se přirozeně. Je třeba však dávat pozor, aby rostlina nebyla vystavena chladným teplotám nebo příliš silnému slunci.