Jak vybrat lyže

1. Určete, jaký typ lyží hledáte. Rozhodněte se, zda chcete all mountain, freestyle, freeride, carving nebo kombinované lyže.

2. Zjistěte svou velikost. Stačí obvod vaší nohy a výška. Přibližná délka lyží může být delší nebo kratší než tyto údaje, v závislosti na typu lyžování, které budete dělat.

3. Zjistěte svou váhu. Lyže musí být vybrány tak, aby vám poskytly dostatečnou oporu, a to podle vaší váhy a úrovně lyžování.

4. Ujistěte se, že konstrukce lyží odpovídá vašim potřebám. Rozhodněte se, zda potřebujete dřevěnou nebo umělou konstrukci, která by měla být dostatečně pevná a lehká.

5. Zvažte, zda je potřeba nastavitelná hmotnost. Nastavitelná hmotnost zvyšuje možnosti lyží a může přizpůsobit tvrdost lyží vašim potřebám.

6. Vyberte si vázání, které se bude hodit k vašemu stylu lyžování. Některé vázání jsou vhodnější pro all mountain a freeride, jiné pro freestyle a carving.

7. Ujistěte se, že lyže jsou kompatibilní s vázáním. Ujistěte se, že lyže jsou vhodné pro váš typ vázání.

Nyní máte všechny informace potřebné pro výběr správného páru lyží. S výběrem lyží je třeba vybrat pečlivě, abyste vybrali správný typ pro váš styl lyžování.