Proč je olivový olej hořký

Olivový olej se vyrábí z olivových plodů, které rostou na olivovnících. Ovocné nebo zelené plody jsou vybrány, rozdrceny a poté lisovány za studena. Oloupané plody jsou vystaveny teplu a poté lisovány za tepla. Proces extrakce oleje je následující: nejprve se olej vymačká z olivových plodů, poté se olej filtruje a nakonec se destiluje.

Hořkost olivového oleje je dána kyselinou olejové, která je produkována při oxidaci olivových plodů. Kyselina olejová je silně hořká sloučenina, která se vyskytuje v olivovém oleji v malých množstvích. Čím více kyseliny olejové se v olivovém oleji vyskytuje, tím hořčí olivový olej je. Olivový olej se obvykle destiluje, aby se snížilo množství kyseliny olejové, což sníží hořkost oleje.

Protože hořkost olivového oleje je závislá na množství kyseliny olejové, je důležité zvolit správný typ olivového oleje podle vašich potřeb. Čím vyšší je stupeň zralosti olivových plodů, tím je olivový olej hořčí. Čím více olivový olej je destilován, tím je hořčí.

V závěru je důležité poznamenat, že hořkost olivového oleje je dána množstvím kyseliny olejové, která se vyskytuje v olivovém oleji. Čím více kyseliny olejové se v olivovém oleji vyskytuje, tím hořčí je olivový olej.